Zimowa Akademia Sportu w Świdnicy

Festiwal Sportów Zimowych to impreza dla każdego ucznia. Miasto Świdnica w pierwszym roku zaprasza wszystkich uczniów z czwartych klas. Tego jeszcze w Świdnicy nie było. Spotkanie ze sportami zimowymi… już 18 listopada w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 105.
Dlaczego Festiwal? Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu postanowiliśmy przybliżyć je dzieciom w atrakcyjnych formach aktywności, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Festiwal zorganizujemy po to aby poczuć zimowe dyscypliny, szczególnie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie 2022.

Festiwal będzie miał formę ogólnodostępną i bezpłatną dla wszystkich uczniów klas czwartych publicznych świdnickich szkół podstawowych. Ważnym punktem Festiwalu jest promocja lokalnych sportów zimowych, popularnych w mieście. Chcemy aby przedstawiciele wiodącej zimowej dyscypliny byli obecni na festiwalu prezentując swoją dyscyplinę i zachęcając do treningów.

Prezentujemy konkurencje w programie Festiwalu:
• w short track (na łyżworolkach),
• curling,
• biathlon (ze strzelnicą laserową),
• snowboard (konkurencje na równoważni, zadanie na batucie)
• minihokej
• konkurencje hokejowe

Uczestnicy otrzymają nagrody za wypełnione karty gracza, będą to medale, nagrody rzeczowe, certyfikaty za udział w konkurencjach.
W organizację wydarzenia zaangażowane są również świdnickie kluby sportowe: Dolnośląski Klub Curlingowy DZIK Świdnica oraz Świdnicki Klub Piłki Ręcznej ŚWIDNICA.

Dla przedstawicieli mediów także mamy niespodzianki, ponieważ Zimowa Akademia Sportu to projekt, który przybliża ekscytujące zimowe dyscypliny olimpijskie, które potrzebują promocji.

Skip to content