Biegamy i pomagamy!

Żelazny człowiek z wielkim sercem pobiegnie z Dominikiem Jabłońskim.

Zbliża się 7. RST Półmaraton Świdnicki. To dla naszego miasta wielkie sportowe święto, ale i okazja, aby wesprzeć osoby potrzebujące pomocy. W tym roku podczas biegu będzie prowadzona zbiórka publiczna i loteria na rzecz podopiecznego fundacji „Zdążyć z Pomocą”, Dominika Jabłońskiego. 8-latek ze Świdnicy też weźmie zresztą udział w biegu. Pokona trasę półmaratonu w specjalnym wózku biegowym wraz z Radosławem Jasiczkiem, triathlonistą, zawodnikiem Żelaznej Świdnicy i pracownikiem Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ponadto w trakcie 7. RST Półmaratonu Świdnickiego będzie można nabyć losy w cenie 5 złotych, z których dochód trafi na zbiórkę Dominika. Rozstrzygnięcie loterii zaplanowano w dniu imprezy po ceremonii dekoracji zwycięzców. Można również wspomóc wspierając loterię ładnym, wartościowym fantem, produktem itp. Zainteresowani tą formą pomocy prosimy o kontakt z kierownikiem Biura Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Radosławem Wernerem – r.werner(at)um.swidnica.pl

Kilka słów należą się też cichemu bohaterowi akcji pomocowej – Radosławowi Jasiczkowi. To 43-latek, pracownik Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Radek od kilku lat uprawia triathlon i nigdy nie pozostaje obojętny wobec podobnych przedsięwzięć. Przez cztery lata biegał, pływał i jeździł na rowerze z Mateuszem Ostrowskim. – W sumie to było około dwudziestu startów w zawodach biegowych i triathlonowych, między innymi w Świdnicy, Mietkowie, Sławie, Borzygniewie – wylicza Radosław Jasiczek i dodaje – Mateusz ma dziś już 16 lat, powoli idzie już swoją drogą, ma nowe zainteresowanie. Uznaliśmy, że czas na nowe wyzwania, pokazanie sportu i pomoc kolejnej młodej osobie. Mam nadzieję, że z Dominikiem też będę startował przez kilka najbliższych lat.

Dominik urodził się z zespołem Downa i wadą serca. Z powodu wady genetycznej ma problemy z tarczycą, boryka się z niedosłuchem obustronnym i wadą wzroku. Po operacji serca przeszedł sepsę i ropne zapalenie kości, które spowodowały u niego niepełnosprawność ruchową. To ciekawy świata 8-latek. Niestety, problemy ze zdrowiem ma też brat Dominika – Mateusz. 9-letni chłopiec ma autyzm dziecięcy i ADHD. Zaburzenie te sprawiają mu wiele trudności w nauce samodzielności i komunikacji ze światem. Nie potrafi mówić i z tego powodu ma wiele ataków frustracji i nerwów. Szereg zaburzeń integracji sensorycznej sprawia mu wiele problemów w codziennym funkcjonowaniu.

Obaj chłopcy są podopiecznymi Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
Leczenie i rehabilitację obu chłopców można wesprzeć w każdej chwili. Ich numery w rejestrze Fundacji to: 30986 – Jabłoński Dominik – https://dzieciom.pl/podopieczni/30986 , 35812 – Jabłoński Mateusz – https://dzieciom.pl/podopieczni/35812 ; Nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994.

plakat loterii

Skip to content