Dwa dni zimowej zabawy pod dachem (foto)

Chociaż śniegu za oknem tyle, co kot napłakał, to dzieci i młodzież ze Świdnicy miały okazję poznać i spróbować zimowych dyscyplin sportowych. Wszystko w ramach Zimowej Akademii Sportu, która 31 stycznia i 1 lutego gościła w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno.

Okazuje się do zimowych sportów wcale nie potrzeba śniegi, a wystarczy odrobina inwencji i nowoczesny sprzęt. I tak w programie bezpłatnych zawodów, w których każdy mógł wziąć udział były między innymi: curling, biathlon z laserową bronią na strzelnicy, hokej, snowboard czy jazda na symulatorze narciarstwa zjazdowego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

W sumie z oferty sfinansowanej przez Urząd Miejski w Świdnicy skorzystało ponad 200 osób. Stanowiskom sportowym towarzyszyła wystawa historyczna z atrakcyjnymi eksponatami dotyczącymi zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków Jednym z ambasadorów Zimowej Akademii Sportu, która stawia za cel zainteresowanie dzieci i młodzieży zimowymi dyscyplinami sportu jest Krystyna Guzik. To była biathlonistka, uczestniczka czterech Igrzysk Olimpijskich (2006, 2010, 2014, 2018) oraz wicemistrzyni świata w biegu pościgowym z 2013 roku. Ponadto w swojej bogatej karierze wzięła udział w ponad 200 zawodach Pucharu Świata, w których trzykrotnie stawała na podium. Znakomita sportsmenka odwiedziła Świdnicę w poniedziałek i opowiadała o swojej dyscyplinie oraz niuansach zawodowego sportu.

Skip to content