Olimpijskie ferie za darmo dla każdego!

Sporty zimowe pod dachem hali? To możliwe, co więcej, można przy tym znakomicie się bawić i na „sucho” spróbować swoich sił w curlingu, biathlonie, hokeju czy jeździe na nartach zjazdowych. Na dwa dni pełne atrakcji w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno dzieci i młodzież zapraszają Urząd Miejski w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zimowa Akademia Sportu zawita do Świdnicy w poniedziałek i wtorek (31 stycznia i 1 lutego). W poniedziałek przewidziano dwie sesje: od godziny 9.00 do 12.00 i od 13.00 do 15.00, natomiast we wtorek od godziny 9.00 do 15.00, gdy spróbujemy wyłonić mistrzów poszczególnych konkurencji. Wstęp i udział w zawodach jest bezpłatny. Swoich sił spróbować może każdy. Atrakcji nie zabraknie. W biathlonie będzie można postrzelać z broni laserowej, rozegrać mecz hokeja lub minihokeja, wsiąść na saneczki, poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem. – Każda z zimowych dyscyplin olimpijskich jest dyscypliną niszową, razem tworzą atrakcję. Prezentując wszystkie w jednym miejscu, postanowiliśmy przybliżyć je dzieciom w atrakcyjnych formach aktywności, tak aby mogli spróbować rywalizacji. Chcemy, aby poczuli zimowe dyscypliny, szczególnie przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie 2022 – podkreślają przedstawiciele Zimowej Akademii Sportu, którzy w Świdnicy pojawili się już w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas gościli w Szkole Podstawowej nr 105, a w zawodach wystartowali czwartoklasiści z niemal wszystkich świdnickich szkół.

Stanowiskom sportowym towarzyszy wystawa historyczna dotycząca zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków z trakcyjnymi eksponatami.

Skip to content