Piknik – Mali Wspaniali

W miniony piątek 27 października obyła się kolejna edycja Pikniku Sportowego „Mali Wspaniali” organizowana przez Sportowy Klub Taekwon-do „Tiger” i Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy. Celem imprezy było promocja aktywności fizycznej wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz profilaktyka sportowego stylu życia.

Wydarzenie jest częścią projektu Mali Wspaniali pt. „Sporty The World Games 2017”, który kontynuowany jest w Świdnicy od 2016 roku. Dzieci podczas zajęć na świeżym powietrzu będą miały okazję zapoznać się z różnymi dyscyplinami sportu. Gwarantując wszystkim uczestnikom bezpieczną sportową zabawę zostały zachowane wszelkie standardy sanitarne dotyczące imprez sportowych.

Dzięki zaangażowaniu środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Urzędu Miejskiego w Świdnicy od początku września realizowane są bezpłatne zajęcia sportowe z których korzysta ponad 200 przedszkolaków. Mimo niepewnej sytuacji epidemiologicznej w kraju do projektu zgłosiło się 9 oddziałów przedszkolnych w Świdnicy.

Skip to content