Półmetek RSP 2023!

Przez cały czerwiec kręcimy kilometry dla Świdnicy, zapisujemy je w aplikacji „Aktywne miasta” i walczymy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Na koncie Świdnicy jest już ponad 162 tysiące kilometrów. Przez cały czerwiec 2022 roku przejechano 146 tysięcy kilometrów. Aktywnie kręcących dla miasta jest już 1200 osób – rok wcześniej 600. Jest także dwa razy więcej zarejestrowanych grup, czyli aż 51! Świdnica zajmuje teraz 5 miejsce na 62 miasta – w ubiegłorocznej edycji było to 10 miejsce na 56 miast.

– Nasze zaangażowanie w projekt jest wyjątkowe! Już mamy więcej kilometrów, niż w poprzednim roku! Czy uda nam się osiągnąć 300 tysięcy kilometrów? Pamiętajmy jednak, że robimy to wszystko przede wszystkim dla siebie, czyli zdrowia i dobrego samopoczucia – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świnicy.

A dla najlepszych przygotowano nagrody. Klasyfikacja lokalna RSP na największą ilość przejechanych kilometrów dla miasta Świdnica prowadzona będzie osobno dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn w kategoriach:
– OPEN
– kategoria wiekowa 0 – 15 lat
– kategoria wiekowa 15 – 17 lat
– kategoria wiekowa 18 – 24 lat
– kategoria wiekowa 25 – 34 lat
– kategoria wiekowa 35 – 44 lat
– kategoria wiekowa 45 – 54 lat
– kategoria wiekowa 55 – 64 lat
– kategoria wiekowa 65+ lat

W kategorii OPEN nagrodami będą dedykowane koszulki rowerowe „Świdnica na rowery” oraz dla najlepszej kobiety i mężczyzny zegarki Garmin. Podsumowanie rywalizacji odbędzie się po ostatecznej weryfikacji organizatora zabawy, we wrześniu, podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Udział w zabawie jest bezpłatny. A miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.
Kręcimy dalej dla siebie i Świdnicy!

Magdalena Dzwonkowska
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy

ikonografika - aktywne miasta 2023 polowa

 

Skip to content