ROWEREM DO PRACY! Aktywna Firma 2024.

Czy jeździsz rowerem do pracy? A może dopiero masz taki zamiar? Zachęcamy do aktywności i włączenia się do zabawy, której finałem może być tytuł „Rowerowej Stolicy Polski”. Wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację „Aktywne miasta” i wybrać Świdnicę, dla której można kręcić kilometry przez cały czerwiec.

Do 21 maja trwa oficjalny trening, czyli rozgrzewka przed czerwcową rywalizacją. W aplikacji „Aktywne Miasta dla Świdnicy” funkcjonuje już kilkadziesiąt grup, które kręcą kilometry dla miasta, są wśród nich także firmy. Najlepsze z nich otrzymają puchar „Aktywnej świdnickiej firmy”. W ubiegłym roku statuetki takie odebrały: Wagony Świdnica (29 105,64 km), AAM Driveline Świdnica (18 956,57 km) oraz IMP COMFORT Świdnica (17 487,78 km).

– Zapraszamy do stworzenia własnej grupy firmowej, w której uczestnicy będą zbierać swoje aktywności rowerowe. Aplikacja bezobsługowo będzie prowadzić ranking przejechanych kilometrów pracowników, w ramach swoich grup. Na tej podstawie można zrobić wewnętrzną rywalizację i nagrodzić najbardziej aktywnych pracowników w czasie miejskiego podsumowania rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Myślę, że będzie to także dobra mobilizacja dla pracowników, aby dojeżdżali do pracy rowerem – zachęca Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Celem akcji „Rowerem do Pracy” jest zmiana przyzwyczajeń transportowych i zachęcenie pracowników firm mających swoją siedzibę w Świdnicy do podróżowania do pracy rowerem. Wybierając rower, nie tylko omijamy korki i często zmniejszamy łączny czas dojazdu do i z pracy, ale też dbamy o środowisko. To także wymierne korzyści zdrowotne dla każdego uczestnika.

W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło 1400 uczestników skupionych w 54 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy pokonano 323 448 kilometrów (rok wcześniej – 146 943 km). Był to wynik lepszy od poprzedniego o 120%! Dało to Świdnicy bardzo dobre 5. miejsce na 62 miasta prezydenckie biorące udział w rywalizacji.

Skip to content