Świdnica inwestorem na medal (foto)

Świdnica otrzymała tytuł „Inwestora na medal 2017” w ramach konkursu Budowniczy Polskiego Sportu. Na podstawie nominacji Marszałka Województwa Dolnośląskiego, wyróżnienie przyznano miastu za modernizację obiektu lodowiska oraz budowę boiska wielofunkcyjnego z urządzeniami lekkoatletycznymi przy Szkole Podstawowej nr 8.

Władze miejskie prezentują przyznany medal

W środę, 25 października podczas uroczystej Gali Sportowej Polski w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, nagrodę z rąk Urszuli Sochy, dyrektor Klubu Sportowa Polska oraz Andrzeja Suprona, ambasadora programu Budowniczy Polskiego Sportu, odebrała prezydent miasta, Beata Moskal-Sławniewska.

– Nasze lodowisko zmodernizowaliśmy  pod kątem igrzysk The World Games, które odbywały się w tym roku na Dolnym Śląsku. Ten obiekt został bardzo dobrze oceniony przez wiele instytucji i organizacji, tym razem został dostrzeżony i nagrodzony przez kapitułę konkursu Budowniczego Polskiego Sportu. Inwestycja ta kosztowała nas  ponad 5 mln zł, z czego 2 mln zł otrzymaliśmy od Ministerstwa Sportu i Turystyki, dzięki temu będziemy mogli korzystać z obiektu przez cały rok – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs organizowany jest przez Klub Sportowa Polska, przy aktywnym wsparciu marszałków województw. To jedyne takie przedsięwzięcie w kraju, w ramach którego w sposób kompleksowy analizuje się działalność i dokonania oraz przyznaje wyróżnienia wszystkim uczestnikom procesu inwestycyjnego: osobom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizacje obiektów sportowych i rekreacyjnych w Polsce. Celem konkursu jest promocja nowoczesnej infrastruktury, popularyzowanie dobrych praktyk oraz promocja trwałych i sprawdzonych rozwiązań materiałowych, technologicznych i konstrukcyjnych.

Podczas gali wyróżnienie „Pasjonata Sportowej Polski” odebrał także Radosław Werner – kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Tytuł przyznawany jest osobom, które budują sportowe oblicze gminy, promują sport i rekreację oraz zachęcają do uprawiania zdrowego stylu życia.

Radosław Werner  w latach 1999-2015 aktywnie działał w Świdnickim Klubie Piłki Ręcznej. Jako kierownik Referatu Sportu pozyskał łącznie 3,5 mln zł na modernizację świdnickich obiektów sportowych. Jest inicjatorem i koordynatorem wielu imprez sportowych w Świdnicy, m.in.: pikników rowerowych, RST Półmaratonu Świdnickiego, Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Nadzorował także przygotowania do Igrzysk The World Games.

– Serdecznie gratuluję Radkowi Wernerowi zdobycia tego tytułu. To osoba, która aktywizuje wszystkie środowiska sportowe w mieście. Wiem, że pasjonatów sportu, ludzi angażujących się w działania na rzecz popularyzacji różnych dyscyplin sportowych w Świdnicy jest wielu. I mam nadzieję, że zostaną oni dostrzeżeni przez organizatorów tego, jak i wielu innych konkursów – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

[Best_Wordpress_Gallery id=”61″ gal_title=”Inwestor na medal”]

 

Skip to content