Furia Świdnicka nad zalewem!

Kolejna impreza włącza się w bogaty kalendarz świdnickich wydarzeń sportowych. Tym razem miłośnicy aktywnego spędzania czasu będą mogli zmierzyć się z własnymi słabościami na specjalnie przygotowanym torze z przeszkodami. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma Dabro-Bau.

 

Dzięki podpisanej w tym tygodniu umowie przez Prezydent Miasta Świdnicy, Beatę Moskal-Słaniewską z firmą Dabro-Bau reprezentowaną przez prezesa Pawła Dąbrowskiego zorganizowane zostanie pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. Udział w imprezie biegowej będą mogły wziąć jedynie pełnoletnie osoby, na które czekać będzie specjalny tor. Teren wokół zalewu Witoszówka zmieni się w trasę naszpikowaną różnego rodzaju przeszkodami zarówno naturalnymi, jak i sztucznymi. Biegacze do pokonania będą mieli m.in. cieki wodne, górki, drzewa, ściany, liny, trawersy poziome, pajęczyny linowe, zasieki, trylinki, beczki z piaskiem. Będzie to ekstremalne wyzwanie dla miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy nie boją się wyzwań i bliskich spotkań z wszechobecnym błotem.

Poszerzamy naszą ofertę imprez sportowych dla mieszkańców miasta o kolejne ciekawe projekty. Czegoś takiego w Świdnicy jeszcze nie było. Będzie to wyzwanie dla biegaczy, którzy uwielbiają pokonywać własne słabości i mierzyć z różnego rodzaju przeszkodami. Mamy nadzieję, że nasza propozycja zyska sympatyków wśród świdniczan i nie tylko, dla których czołganie się, wspinanie czy pokonywanie wysokich ścian jest jednym słowem zabawą – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Współorganizatorem wydarzenia jest doświadczone w organizacji tego typu ekstremalnych biegów stowarzyszenie z Wrocławia – „Anngellsrun”. Już w trakcie pierwszej wizyty w Świdnicy nad zalewem Witoszówka eksperci ze stowarzyszenia byli zachwyceni terenem, na którym zorganizowany zostanie bieg z przeszkodami.

–  Firma Dabro-Bau dołącza do grona naszych partnerów wspierających inicjatywy sportowe w Świdnicy. Przypomnę, że już współpracujemy z takimi firmami jak RST, Marconi, ZUPBADURA czy Galeria Świdnicka. Wachlarz inicjatyw sportowych jakie organizujemy w ciągu roku powiększa się i mamy nadzieję, że nasza nowa propozycja spotka się z zainteresowaniem świdniczan – podkreśla Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu.

Udział w pierwszej „Dabro-Bau Świdnickiej Furii” jest bezpłatny. Organizator przewidział limit startujących, który wynosić będzie 700 osób. Zapisy na wydarzenie ruszą już niedługo, bo 31 maja na specjalnie przygotowanej stronie internetowej „www.anngellsrun/zapisy”.

Link do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4071

Skip to content