Świdnica sportową gminą

Miasto Świdnica otrzymało tytuł „Sportowej Gminy 2018”. Nagroda przyznawana jest już od dziesięciu lat przez Klub Sportowa Polska. Wyróżnienia otrzymują samorządy, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie.

prezentacja dyplomu przez przedstawicieli miejskiego sportu

Nagrody „Sportowa Gmina 2018” zostały wręczone podczas uroczystej Gali Sportowa Polska, która odbyła się w środę, 26 września w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W imieniu miasta odebrali ją: Jerzy Żądło – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jacek Piekunko – dyrektor Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Radosław Werner – kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

prezentacja dyplomu przez przedstawicieli miejskiego sportu 2

Kapituła, oceniając kandydatów do wyróżnienia, brała pod uwagę nie tylko nakłady gmin na infrastrukturę sportową, ale również zaangażowanie przedstawicieli samorządowych w promocję sportu i rekreacji. Istotnym elementem oceny była także działalność na rzecz rozwoju sportu i rekreacji wśród młodzieży, czyli liczba Uczniowskich Klubów Sportowych i innych organizacji sportowych działających na terenie gminy, zatrudnionych trenerów, a także nakłady gminy na sport powszechny.

certyfikat sportowa gmina 2019

Laureaci wyróżnienia „Sportowa Gmina” to samorządy, które nie poprzestają tylko na budowie i modernizacji obiektów, ale starają się swoim mieszkańcom zapewnić jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Organizują imprezy o charakterze nie tylko lokalnym, ale również powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim.

Śmiało możemy powiedzieć, że Świdnica jest swoistym centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie. Corocznie organizowanych jest u nas ponad 100 wydarzeń sportowych, zaczynając od zawodów międzyszkolnych i kończąc na mistrzostwach czy też turniejach o zasięgu ogólnopolskim. W naszym mieście działa również ponad 40 organizacji sportowych zrzeszających amatorów różnorodnych dyscyplin sportowych – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

[Best_Wordpress_Gallery id=”135″ gal_title=”Sportowa Gmina 2018″]

Skip to content