Nadchodzi 4. RST Półmaraton Świdnicki! (video)

RST Półmaraton Świdnicki po raz czwarty. Są nowości!
Ta impreza już na stałe wpisała się w kalendarz świdnickich wydarzeń sportowych i systematycznie zdobywa coraz większy prestiż w środowisku biegowym. Przed nami 4. RST Półmaraton Świdnicki. Biegacze opanują Świdnicę już w sobotę, 3 listopada!

O szczegółach wydarzenia poinformowano podczas konferencji prasowej w Wieży Ratuszowej w świdnickim Rynku w piątek, 26 października. W spotkaniu wzięli udział: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, prezes fundacji WroActive, głównego organizatora biegu, Danuta Pilarz-Małkiewicz, dyrektor oddziału firmy RST Software Masters – sponsora tytularnego biegu, Piotr Bar, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa i zastępca wójta gminy Świdnica, Zbigniew Kanicki.

władze miasta i gminy

W porównaniu do poprzednich edycji będzie kilka zmian. Nieznacznej zmianie ulegnie trasa na terenie miasta. Wszytko po to, aby zyskać kilkaset metrów i móc finiszować na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego, który niespełna dwa miesiące temu został oddany do użytku po remoncie. – Ten obiekt zapewni komfort zarówno biegaczom, jak i kibicom, którzy będą ich obserwować na finiszowych metrach – podkreślała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Nową lokalizację zyska też ceremonia zakończenia. Ta odbędzie się w auli I LO w Świdnicy, a nie jak dotąd w hali przy ulicy Pionierów. Pewną nowością będzie też jeszcze większy niż w latach ubiegłych zakres działań charytatywnych. W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka odzieży i sprzętu turystyczno-sportowego dla podopiecznych MONARU, dodatkowo przeprowadzona zostanie loteria, z której dochód przeznaczony zostanie na pomóc dwójce niepełnosprawnych ruchowo chłopców. Co ciekawe, obaj pokonają trasę świdnickiego półmaratonu w specjalnych wózkach. Jeden z nich pchać będzie świdniczanin, triathlonista, pracownik ŚOSiR-u, Radosław Jasiczek.

plakat 4 rst polmaraton swidnicki

4. RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą bieg na dystansie 5 km – Dzika Piątka, biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu czy konkurs dla grup kibiców na trasie biegu. Na terenie OSiR-u, który zamieni się w tym dniu w biegowe miasteczko, sporo atrakcji czekać będzie nie tylko na zawodników, ale i na kibiców. Swoją strefę ustawią sponsorzy, w tym tytularny – firma RST Software Masters.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica, ŚOSiR. Informacje o imprezie: www.polmaraton.swidnica.pl

CO, GDZIE, KIEDY?
Weryfikacja zawodników i odbiór numerów startowych: namiot przed lodowiskiem OSiR Świdnica, ul. Śląska 35: – 2 listopada 2018 (piątek) w godz. 17.30 – 20.30 oraz 3 listopada 2018 r. (sobota) w godz. 8.00-11.00
4. RST Półmaraton Świdnicki – trasa certyfikowana (Świdnica Rynek – Kotlarska – Muzealna – Komunardów – Ks. Bolka Świdnickiego – Saperów – Rzeźnicza – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Świdnica, Śląska – stadion OSiR)
start – Rynek 12.00
meta – Stadion Miejski, od ok. godz. 13.00
Dzika Piątka – bieg na ok. 5 km
start – Rynek 12.15 meta – OSIR, ul. Śląska ok. godz. 12.35 – 13.00
Biegi dla dzieci i młodzieży (dystanse od 200 do 1800 metrów), organizator – LZS Świdnica – boisko nr 2 OSiR godz. 10.00-12.00

UTRUDNIENIA
Niestety, 3 listopada, w dniu imprezy trzeba też się liczyć z utrudnieniami w komunikacji i na drogach. W Świdnicy i gminie wiejskiej Świdnica nie będzie możliwe poruszanie się pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:
11.00 – 15.00 osiedle Słowiańskie (przejazd możliwy przez ul. Wałbrzyską na czas trwania zawodów),
ul. Przyjaźni, ul. Śląska
11.00 – 12.45 Świdnica – pozostałe ulice na trasie biegu
11.00 – 13.30 Opoczka – Bojanice
11.00 – 14.30 Bojanice – Burkatów
11.00 – 14.45 Burkatów – Bystrzyca Dolna
Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.

– Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość. Równocześnie serdecznie zapraszamy do aktywnego kibicowania biegaczom – przekazuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Skip to content