Weź udział w duathlonie!

Marconi Duathlon Świdnica to nowa impreza sportowa, która odbędzie się w Świdnicy już 5 maja. A dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Świdnicy podpisana została umowa z firmą Marconi – sponsorem tytularnym wydarzenia. Porozumienie o współpracy podpisała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska i właściciel firmy Marcin Markiewicz.

po podpisaniu umowy sponsorkiej

Marconi jest także partnerem imprezy sportowej Marconi Indoor Triathlon Świdnica. Przypomnijmy, że z udziałem prywatnych sponsorów odbywają się już w mieście takie wydarzenia jak : RST Półmaraton Świdnicki, Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA, Dabro-Bau Furia Świdnicka oraz AKTYWNI24 – Galeria Świdnicka.

podpisanie umowy sponsorkiej

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą na rowerze i znowu biegną. Organizator zawodów w Świdnicy oferuje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach:

  • CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
  • SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu

Na  Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas startów i spowoduje, że impreza będzie niezwykle widowiskowa.

Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach. Zawodnicy duathlonu, którzy nie posiadają szosówek lub czasówek, wezmą udział w klasyfikacji City Bike Competition.

afisz duathlon świdnica

Dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, firmy Marconi ceny za pakiet startowy zaczynają się już od 69 złotych. Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza pula pakietów jest w najniższych cenach a wraz z upływającym czasem – ceny będą się zmieniać. Zapisy dostępne są na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4390.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: https://duathlonswidnica.pl.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

 

Skip to content