Świdnica ma mistrzów świata!

Trzy medale – dwa złote i jeden brązowy wywalczyli zawodnicy Fighter Klub Kaczmarek&Grodowski Świdnica na odbywających się we Włoszech mistrzostwach Świata WKA.

Na podium stanęli Patryk Szparniak i dwukrotnie weteran świdnickiej ekipy Arkadiusz Kaczmarek.

Szparniak wywalczył złoto w kategorii do 69 kg juniorów w formule light contact K1. Kaczmarek został natomiast mistrzem zawodach taekwon-do weteranów 41-50 lat w light contact, a dodatkowo był trzeci w semi contact. Doświadczony wojownik wziął również udział w turnieju kick boxingu, ale nieznacznie przegrał z reprezentantem Anglii walkę o strefę medalową.
Bez medalu wróci do Świdnicy ten, na którego liczono najbardziej. Piotr Jamro (67 kg juniorów) miał jednak olbrzymiego pecha, bo już w ćwierćfinale trafił na Ukraińca Dmytro Minesko. Po epickim pojedynku, w którym każdy z zawodników nieustannie parł do przodu sędziowie orzekli zwycięstwo rywala w stosunku 2:1.  Później rywal Jamro sięgnął po złote medale w aż trzech konkurencjach!