Gryf ma 10 lat (FOTO)

Dziesięć lat liczy już sobie UKS Gryf Świdnica. Jubileusz swojej działalności klub szkolący piłkarską młodzież świętował w piątek, 2 grudnia w auli I LO w Świdnicy.

Na uroczystość przybyło około 200 osób: byli i obecni zawodnicy, ich rodzice, działacze, samorządowcy, sponsorzy i przyjaciele. – Świdnica wspiera Gryfa i nadal możecie liczyć na nasze wsparcie – mówił zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski.

W ciągu minionych 10 lat w naszym klubie trenowało ponad 500 zawodników. Obecnie w klubie pracuje 12 trenerów w 10 grupach szkoleniowych – wyliczał prezes klubu Dariusz Jaworski i przypominał największe sukcesy: pięć zwycięstw w finałach dolnośląskich i jedno drugie miejsce w finale ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, pięć zwycięstw w finałach dolnośląskich turnieju Deichmann Mini Mistrzostwa Świata czy transfery najlepszych graczy Gryfa do Zagłębia Lubin, Miedzi Legnica, Śląska Wrocław Piasta Gliwice, a nawet grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Podczas gali nie brakowało akcentów artystycznych i wyróżnień.

FOTO Piotr Iwanio

 

 

Skip to content