Świdnica zorientowana na bieganie (FOTO, VIDEO)

Ponad pięćdziesiąt osób wzięło udział w treningu biegowym zwieńczonym zawodami na orientację w Parku Młodzieżowym w Świdnicy. Wydarzenie w atmosferze sympatycznego pikniku promującego lipcowe 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games odbyło się w niedzielę 9 kwietnia.

rywalizacja w BNO

Premierowe zawody poprzedziła godzinna rozgrzewka zorganizowana przez Świdnicką Grupę Biegową. Biegały dzieci, młodzież i dorośli, a wśród nich między innymi zastępca prezydenta Świdnicy, Szymon Chojnowski. Trasa wytyczona została przez świdnickie parki. Przed 10.00 biegacze dotarli do Parku Młodzieżowego, gdzie punktualnie o 10.00 rozpoczęły się zawody, w których zadaniem było odnalezienie dwunastu punktów kontrolnych w jak najkrótszym czasie. Rywalizowano w trzech kategoriach. Wśród dzieci najlepszy okazał się Jędrzej Korona przed Kornelią Rostkowską i Martą Czwojdą. Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Pawlak przed Wiolettą Kozubowicz i Joanną Zapart. Wreszcie wśród mężczyzn zwyciężył Miłosz Werner (rekord trasy – 8.30). Drugi był Wojciech Kałużny, a trzeci Marek Pawlicki.

Łącznie wystartowało 36 zawodników i zawodniczek. Pełne wyniki można znaleźć TUTAJ.

Zawodników dopingowało kilkadziesiąt osób, wśród nich prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Najlepsi otrzymali pamiątki ufundowane przez Urząd Miejski w Świdnicy. O sprawne przeprowadzenie zawodów i profesjonalny pomiar czasu zatroszczył się Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej. Harcerze z hufca ZHP Świdnica przygotowali ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski oraz technicznie zabezpieczyli imprezę. Wydarzenie wsparli też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Park Młodzieżowy został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok. Na portalu znajdzsiewlesie.pl/swidnica są mapy z trzema wariantami tras biegu na orientację, które można wydrukować lub pobrać w wersji elektronicznej. Start znajduje się obok skweru, przy tablicy informacyjnej, z której można za pomocą QR kodów pobrać mapy lub aplikację MOBO na smartfona, gdzie przebytą trasę potwierdzamy zdjęciami QR kodów przy każdym punkcie.

Foto: Marcin Bronikowski, Wiktor Bąkiewicz, Radosław Werner

 

 

Skip to content