W pierwszej dysze

Mieszkaniec powiatu świdnickiego Krzysztof Zapart ma za sobą trzeci start w balonowym Pucharze Gordona Bennetta. Po dwóch piątych miejscach w 2014 i 2015 roku, tym razem zameldował się na miejscu dziewiątym.

 

Załoga balonu

W tym roku w najbardziej prestiżowych zawodach balonowych na świecie wystartowały 24 załogi z 13 krajów. Dwie były z Polski: Poland 1 z Krzysztofem Zapartem i Bazylim Dawidziukiem i Poland 2 z Mateuszem Rękasem i Jackiem Bogdańskim.

Baloniarze wystartowali 28 września z Gladbeck w Niemczech. Balon Zaparta wylądował 20 września przed godziną 20.00 w miejscowości Moretta we Włoszech. Załoga Poland 1 przeleciała 749 kilometrów. Poland 2 ukończyła zawody na szóstym miejscu. – To był bardzo trudny wyścig, ze zmienną pogodą, niełatwymi decyzjami w trakcie lotu. Zobaczyliśmy po raz kolejny wspaniałe widoki, niesamowite miejsca i spotkaliśmy Was wspaniałych przyjaciół – choć niektórych tylko wirtualnie. Mamy dziewiąte miejsce i z tego się bardzo cieszymy – już na ziemi podsumowali Zapart i Dawidziuk.

Skip to content