Rolkowisko w Świdnicy!

„Zamieniamy lodowisko w rolkowisko” pod takim hasłem od środy, 20 września do niedzieli 1 października każdy posiadacz rolek czy wrotek będzie mógł zupełnie za darmo pojeździć w hali lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W lipcu zakończył się remont lodowiska. W jego trakcie między innymi zakupiono specjalistyczną nawierzchnię do jazdy na rolkach, która była wykorzystywana w trakcie zawodów w hokejowych w ramach Igrzysk Sportowych The World Games 2017. – Przed naszym obiektem otwierają się nowe możliwości. Chcemy je wykorzystać i przy okazji sprawdzić, jak duże jest zainteresowanie sportami rolkowymi w Świdnicy i okolicy – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Jeśli temat „chwyci” możliwe jest przedłużenie działalności rolkowiska na kolejne tygodnie, do czasu rozpoczęcia na lodowisku sezonu łyżwiarskiego i uruchomienie regularnych godzin dla rolkarzy w następnym sezonie – dodaje dyrektor Żądło.

afisz - rolkowisko

Na razie testowanie rolkowiska odbywać się będzie codziennie od środy, 20 września do niedzieli, 1 października od godziny 17.00 do 18.30. Goście muszą posiadać własne rolki. Na miejscu będzie można bezpłatnie wypożyczyć kask ochronny.

Skip to content