Świdnica doceniona za TWG!

W Centrum Olimpijskim w Warszawie uroczyście podsumowano 10. Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, partnerzy wydarzenia oraz polscy sportowcy – medaliści. Nie zabrakło też przedstawicieli Świdnicy.

organizatorzy lokalni TWG 2017

Spotkanie podsumowujące TWG odbyło się w poniedziałek, 25 września.

–  Igrzyska The World Games, jedno z największych sportowych wydarzeń w dziejach Polski, przeszły do historii, ale pozytywne skutki tego wielkiego sportowego święta będą nam jeszcze długo towarzyszyć. Wszystkim organizatorom i partnerom pragnę serdecznie podziękować i pogratulować. Polska od wielu lat jest cenionym organizatorem dużych sportowych imprez. Nie inaczej było tym razem – mówił Jan Widera, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Podziękowania i symboliczną statuetkę przyznaną przez Wrocławski Komitet Organizacyjny TWG odebrał Zastępca prezydenta Miasta Świdnicy, Marek Suwalski. W uroczystości uczestniczyli także: dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Żądło oraz dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich, Andrzej Nowak.

Impreza była najtrudniejszym przedsięwzięciem logistycznym w historii polskiego sportu. W opinii międzynarodowych federacji sportowych z tego zadania wszyscy partnerzy przedsięwzięcia wywiązali się bardzo dobrze.

Igrzyska przebiegały w znakomitej atmosferze i zgromadziły na świdnickim lodowisku rzesze kibiców. Otrzymaliśmy mnóstwo pozytywnych opinii od przedstawicieli międzynarodowych federacji wrotkarskich, zawodników a także dziennikarzy obsługujących imprezę. Szczególne podziękowania należą się dyrektorowi Jerzemu Żądło za koordynowanie działań związanych z organizacja TWG oraz dyrektorowi Andrzejowi Nowakowi za wzorowe przeprowadzenie inwestycji modernizacji lodowiska. Mieszkańcom pozostaną nie tylko wspomnienia, ale także wyremontowany, piękny obiekt, który będzie mógł być wykorzystywany przez cały rok – mówił zastępca prezydenta Świdnicy, Marek Suwalski.

Podsumowując The World Games 2017 w liczbach, należałoby wymienić między innymi: 240 tysięcy uczestników wydarzeń na 26 arenach i w strefie kibica, 10 dni sportowej rywalizacji, 3500 zawodników ze 112 krajów świata, 30 medali dla polskiej reprezentacji, 1600 wolontariuszy i 700 dziennikarzy z 50 krajów świata.

 

Skip to content