Sportowe święto miasta 2024

Ostatni akt Dni Świdnicy upływa tradycyjnie pod znakiem sportu. Tak było i tym razem! Blisko tysiąc uczestników rekreacyjnego rajdu rowerowego oraz setki uczestników pikniku sportowo-rekreacyjnego na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W niedzielę nikt nie narzekał na nudę!

Punktualnie o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego wystartował Rajd Rowerowy „Świdnica na Rowery”. Cykliści mali i duzi mieli do pokonania malowniczą i rekreacyjną trasę o długości około 14 kilometrów. Nad ich bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska, policjanci oraz strażacy ochotnicy. Wesoły peleton po blisko półtoragodzinnej podróży dotarł na ulicę Śląską. Na mecie każdy mógł liczyć na pyszny żurek serwowany przez niezawodnych świdnickich harcerzy. W niedzielę na terenie ŚOSiR-u dostępne było miasteczko sportowe LZS, wielka strefa dmuchańców dla małych i dużych, stoiska testowe rowerów elektrycznych i tradycyjnych czy stoisko z tatuażami natryskowymi. Natomiast miejskie kluby sportowe zatroszczyły się się o gry, zabawy, turnieje i pokazy w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, siatkówka plażowa, taekwondo, strzelectwo sportowe czy akrobatyka.

Podczas pikniku podsumowano cyklu zawodów Współzawodnictwa Szkolnego oraz koordynowanego przez Biuro Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy treningu Rowerowej Stolicy Polski. Jak co roku zorganizowano loterię z atrakcyjnymi nagrodami, z której dochód będzie przeznaczony na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych.

Obszerne fotorelacje znajdziecie tutaj:

https://mojaswidnica.pl/tlumy-na-starcie-rajdu-i-na-terenie-osir-u-trwa-swidnickie-swieto-sportu-duzo-zdjec/

https://swidnica24.pl/2024/06/dni-swidnicy-na-sportowo-rowerzysci-opanowali-miasto-sportowy-piknik-na-boiskach-osir-foto-video/

https://www.facebook.com/TvTeletopSudety/posts/pfbid02AdmAunA8MrhCEJN9o8DCmLRf7BCgnzuRraEFfum81Bx8E6DEk5krT9mYg6fk9DJflhttps://doba.pl/dsw/artykul/-foto-swidnickie-swieto-rowerzysty-cyklisci-opanowali-miasto-/52331/15

https://www.facebook.com/radoslaw.werner/posts/pfbid024XvPBuBEbxi4nCcPANLYyGEmubzPi1DPkxaWHM4gPLwMbNCnMmtFV4NUBxV8r2tLl

https://www.facebook.com/watch?v=3473925152754087

Skip to content