Świdnica na rowery – rajd rowerowy 2023

Celem imprezy jest promowanie oraz popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/VgjDfq9YYWSzoBQS8

Rajd rowerowy wystartuje 4 czerwca o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy (o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa wynosi ok. 10 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie OSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Ilość miejsc jest ograniczona – 990 osób.

Po rajdzie, na terenie OSiR Świdnica od godz. 12.00 do godz. 15.00 odbędzie się w ramach Dnia Sportu Piknik Sportowo-Rekreacyjny. Podczas pikniku zaplanowano zbiórkę publiczną na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę wesprzeć będzie można poprzez zakup kuponów (1 kupon = 5 zł), które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Udział w rajdzie jest doskonałą okazją do kręcenia kilometrów dla Świdnicy w ramach ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która trwa przez cały czerwiec 2023 roku.

PLAKAT_ROWERY_2023

Skip to content