Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne wróciły z przytupem

Znakomita frekwencja – aż 175 uczestników, nowe konkurencje – do biegów doszły skok w dal i pchnięcie kulą oraz test aparatury mierzącej czas – takie nowości przyniosła pierwsza w 2022 roku edycja Świdnickich czwartków Lekkoatletycznych. Wydarzenie współorganizowane przez Świdnicką Grupę Biegową, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Powiatowe Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy, Urząd Miejski w Świdnicy, Lokalną Organizacje Turystyczną Księstwo Świdnicko-Jaworskie oraz wielokrotnego medalistę Mistrzostw Polski w skoku w dal Mateusza Jopka w czwartek, 17 marca odbyło się na Stadionie Miejskim im. Janusza Kusocińskiego.

 

Zawody rozpoczęły cykl ŚCZL. Kolejne spotkania odbędą się 7 kwietnia, 12 maja i 2 czerwca. Od kwietniowej edycji, na wybranych dystansach biegowych oraz w konkurencjach technicznych będą to również eliminacje do ogólnopolskiego finału Czwartków Lekkoatletycznych, które organizowane są pod egidą Stowarzyszenia Sport Dzieci i Młodzieży. Dzięki temu, że wyniki ze świdnickich imprez trafią do ogólnopolskiej bazy będziemy mogli wyłonić reprezentację naszych młodych sportowców, które w czerwcu wyjadą na finał krajowy z udziałem dzieci z całej Polski.

 

W trakcie zawodów testowano aparaturę mierzącą czas, którą zakupiono ze środków Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w gminie miasto Świdnica – w publikowanych przez nas wynikach uwzględniono część czasów.

 

Warto dodać, że dużym urozmaiceniem wydarzenia okazały się konkurencje techniczne. W organizację konkursów w skoku w dal zaangażował się pochodzący z Jaworzyny, a od niedawna mieszkający w Świdnicy Mateusz Jopek, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski seniorów. Nad rzutnią do pchnięcia kulą czuwał natomiast trener lekkoatletyki Ryszard Mydłowski z GLKS Świdnica.

 

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne wróciły do sportowego kalendarza Świdnicy w 2019 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością – w odbywających się raz w miesiącu spotkaniach uczestniczyło nawet ponad 150 osób. Udział w zawodach jest bezpłatny, ale ograniczony tylko dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w powiecie świdnickim.

 

Wyniki znajdziecie: na fb Świdnickiej Grupy Biegowej

Skip to content