Sztafeta Olimpijska w Parku Centralnym – zapowiedź

Chcesz biegać ale nie wiesz od czego zacząć? A może jesteś już wytrawnym biegaczem i szukasz nowych wyzwań sportowych? Jeżeli tak, to nie powinno Cię zabraknąć w niedzielę, 11 lutego w Parku Centralnym w Świdnicy. Od godziny 10:00 czekać będzie moc atrakcji dla biegaczy oraz wyjątkowe wydarzenie, czyli „Sztafeta Olimpijska” w ramach wyzwania 365 Triathlon.

Biegowa impreza rozpocznie się od sztafety w skład której wejdą wcześniej zarejestrowani chętni biegacze ze Świdnicy i okolic oraz wyjątkowi goście wydarzenia. Swoją formę na trasie będzie można sprawdzić u boku znanych i utytułowanych polskich sportowców. Mistrz Świata i rekordzista Polski na dystansie 4×400 metrów, Robert Maćkowiak, Mistrz Świata 4x400m Jacek Bocian oraz Halowy Mistrz Świata i Europy 4x400m Łukasz Krawczuk. Panowie zostaną kapitanami swoich drużyn i staną do rywalizacji w sztafecie na dystansie 4x1km. Każdy chętny może do nich dołączyć i wspólnie przebiec trasę wyzwania. Organizatorzy zaznaczają jednak, że liczba miejsc w wyzwaniu jest ograniczona.

Jednocześnie będzie można wspierać Adriana Kosterę, który od 3 lutego zmaga się z wyzwaniem 365 Triathlon. Jego cel to pokonać w ciągu roku dystans dłuższy od równika. 1205 km w wodzie i 31 132 km na rowerze – te dwa etapy Adrian już zaliczył, a teraz przed nim 7 833 km w butach do biegania. Adrian ma do pokonania codziennie dystans 55 kilometrów po ścieżkach w Parku Centralnym, aby móc zgodnie z planem ukończyć wyzwanie z sukcesem.

Przygotowano także warsztaty z biegania oraz biegania w sztafecie, gdzie chętni dowiedzą się jak poprawnie biegać, jak poprawić technikę w trakcie biegu oraz porozmawiać z utytułowanymi, polskimi sportowcami, którzy podzielą się własnymi radami.

Plakat wydarzenia

Skip to content