Wycieczki rowerowe w czerwcu. Świdnica na rowery.

Z przytupem rozpoczynamy sezon rowerowy : ) W ramach rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski, w cztery czerwcowe niedziele zapraszamy na rowerowe wyprawy w ramach projektu „Świdnica na rowery – rodzinne wycieczki z przewodnikiem” :
*2 czerwca- „Jezioro Bielawskie u podnóża Gór Sowich”
*16 czerwca-„Zalew Mietkowski i śladami okolicznych pałaców”
*23 czerwca- „Tam gdzie Góry Wałbrzyskie przechodzą w Góry Sowie – czyli Jezioro Bystrzyckie i Zagórze Śląskie”
*30 czerwca-„Renesans na wodzie – Bagieniec, Piotrowice Świdnickie”

Start każdej wycieczki : 8.00 na parkingu przy ul. Śląskiej 37 w Świdnicy ( na przeciwko basenu letniego), planowany powrót około godziny 13.00. Szczegółowa trasa udostępniana będzie podczas zapisów, które odbywać się będą każdorazowo w Informacji Turystycznej i Kulturalnej w świdnickim Rynku. Zapisy na wycieczkę nr 1 nad Jezioro Bielawskie ruszają w czwartek 23 MAJA o godzinie 16.00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń, limit uczestników – 45 osób.
Udział dzięki #świdnica ŚWIDNICA rynek z tradycjami oczywiście bezpłatny.

Zapewniamy: opiekę profesjonalnego przewodnika rowerowego , ubezpieczenie NWW , a na zakończenie każdej – integracyjne ognisko z kiełbaskami na terenie campingu OSiR.

Bardzo zachęcamy o włączenie się do zabawy w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski poprzez pobranie darmowej aplikacji AKTYWNE MIASTA (kod QR na plakacie) i kręcenie kilometrów dla Świdnicy przez cały czerwiec. W poprzednim roku, do zabawy dla Świdnicy przystąpiło 1400 uczestników skupionych w 54 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie pokonaliśmy 323 448 kilometrów (rok wcześniej – 146 943 km). Dało to Świdnicy bardzo dobre 5. miejsce na 62 miasta prezydenckie biorące udział w rywalizacji. W tym roku musi być lepiej !

Regulamin dostępny na www.ks-j.pl. Wycieczki finansowanie są dzięki środkom przekazanym przez Gminę Miasto Świdnica.

plakat wycieczek rowerowych

Skip to content