Wyścig kolarski w Świdnicy również dla najmłodszych!

Zapisz się na wyścig kolarski amatorów Grand Prix Dabro-Bau – Świdnica.

Trwają zapisy do udziału w wyścigu kolarskim amatorów Grand Prix Dabro-Bau – Świdnica, który wystartuje w niedzielę, 4 września. Jest to jeden z etapów cyklu wyścigów PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.

Organizatorem wydarzenia jest Ślęża Sobótka Bike Academy, przy współudziale miasta Świdnica, Gminy Wiejskiej Świdnica, Starostwa Powiatowego oraz sponsora – firmy Dabro-Bau.

Kolarze będą mieli do pokonania dystans FUN – 50 km lub PRO – 100 km, w pętlach po 25 km, co gwarantuje dynamiczną jazdę w okolicach startu i mety. Rejestracja i zapisy dostępne są na stronie https://viadolnyslask.pl/rejestracja/.

Centrum zawodów zlokalizowane będzie w okolicy bosmanatu, przy zalewie Witoszówka w Świdnicy. W związku z tym 4 września, w godzinach od 9:00 do 16:00 przewidywane są utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie miasta. Linie nr 50 i 52 będą obsługiwały połączenia z pominięciem przystanku przy ulicy Wałbrzyska/Janusza Kusocińskiego, natomiast linia 10 nie będzie wykonywała połączeń. Pozostałe kursy będą odbywały się według rozkładu jazdy.

Podczas imprezy zorganizowane będą również zawody dla dzieci. W zależności od ilości zgłoszeń odbędą się one w następujących kategoriach:

Grupa O – rowerki biegowe do 5 lat (dziewczynki/chłopcy)

Grupa I – do rocznika 2016 (dziewczynki/chłopcy)

Grupa II – roczniki   2014 -2015 (dziewczynki/chłopcy)

Grupa III – roczniki   2012-2013 (dziewczynki/chłopcy)

Regulamin zawodów dla dzieci znajduje się tutaj: https://viadolnyslask.pl/wp-content/uploads/2022/06/regulamin-PKO-Ubezpieczenia-Junior-Race-2022.pdf

Zapisy rozpoczną się o godz. 11.00, a dwie godziny później zaplanowano start wyścigów dla najmłodszych.

Szczegółowe informacje z harmonogramem i mapą trasy znajdują się na stronie: https://viadolnyslask.pl/wyscigi/9-sport-center-factory-swidnica-04-09-2022/.

Skip to content