Rajd rowerowy „Świdnica na rowery” – 9 czerwca 2024 r.

Rozpoczęły się zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 9 czerwca. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Partnerem wydarzenia – Gmina Świdnica.

Celem rajdu jest promowanie oraz popularyzacja, wśród mieszkańców Świdnicy i Gminy Świdnica, jazdy na rowerze i zdrowego stylu życia. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/BBViWUhiS2G67B2G7

Rajd rowerowy wystartuje 9 czerwca o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy
(o godz. 9.00 odbędzie się zbiórka uczestników). Trasa przejazdu wynosi ok. 14 km, meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska.

Zapisy potrwają do środy, 29 maja lub do wyczerpania limitu miejsc, który wynosi 990 osób.

Po rajdzie, na terenie ŚOSiR od godz. 12.00 do godz. 15.00 odbędzie się Piknik Sportowo-Rekreacyjny. W jego trakcie zaplanowano zbiórkę publiczną  na organizację Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych oraz ich ogólnopolski finał. Zbiórkę wesprzeć będzie można poprzez zakup kuponów (1 kupon = 5 zł), które następnie wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Udział w Rajdzie jest także doskonałą okazją do kręcenia kilometrów dla Świdnicy w ramach ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która trwa przez cały czerwiec 2024 roku.

Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta! Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się  TUTAJdla systemu IOS  TUTAJ

Szczegóły na stronie: http://sport.swidnica.pl/zawalczmy-o-puchar-rowerowej-stolicy-polski-trening/

Skip to content